W dniu dzisiejszym uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wybrali się na wydział fizyki Politechniki Krakowskiej. Budynek uczelni sięgał czasów panowania Kazimierza Wielkiego, kiedy to w tym miejscu znajdowała się letnia rezydencja królów Polski.
Dzięki Pani Bożence, naszej nauczycielce fizyki, właśnie w tym miejscu gimnazjaliści mogli wziąć udział w warsztatach.
Na początku odbyła się prezentacja doświadczeń, które dotyczyły wielu dziedzin fizyki, mi. równowagi, grawitacji, siły ciężkości, pola magnetycznego, czy też właściwości prądu elektrycznego. 
Prezentacje odbywały się w prawdziwej sali wykładowej, dzięki czemu mogliśmy poczuć się jak prawdziwi studenci.
Tuż po krótkiej przerwie zostaliśmy podzieleni na mniejsze grupy i wykonaliśmy doświadczenia z zakresu optyki na specjalistycznych przyrządach w ciemni.
Zajęcia te pozwoliły nam powiększyć naszą wiedzę, a niektórym gimnazjalistom dały marzenia o studiach dotyczących nauk ścisłych, kto wie czy za parę lat nie spotkamy w tym budynku naszych uczniów naszej szkoły.