Niesamowita podróż do Afryki z niesamowitym Gościem...
Drugoklasiści zajmowali się ostatnio lekturą: „Afryka Kazika”. Przygody Kazimierza Nowaka, podróżnika z Polski, który postanowił przejechać Afrykę ROWEREM zrobiły na nich niemałe wrażenie.

Przy okazji poznali co nieco ten kontynent: jego roślinność, zwierzęta i charakterystyczne cechy. Tworzyli instalacje artystyczne i prace plastyczne, ale prawdziwą PEREŁKĄ okazało się spotkanie online, na które zaprosili panią Katarzynę Włodkowską. Pani Katarzyna to nauczycielka języka polskiego i edukacji medialnej, koordynatorka ogólnopolskich i międzynarodowych projektów edukacyjno-humanitarnych. Prezeska Stowarzyszenia „Nadzieja dla Ugandy”. To była nie tylko lekcja geografii, ale przede wszystkim wrażliwości na drugiego człowieka  Wszyscy słuchali z zapartym tchem i wielkim wzruszeniem!

Celem wirtualnej podróży stała się Uganda, a konkretniej Budaka. Pani Katarzyna pokazała uczniom Afrykę, jakiej NIE ZNAMY. Zaprezentowała zdjęcia ze swojej podróży do Ugandy i opowiedziała o edukacji, potrzebach i warunkach życia tamtejszych sierot. Prezentowane zdjęcia przedstawiały targowiska, budynek szkoły, pracę ludzi i środki transportu oraz dzieci, które cieszyły się z najmniejszych drobiazgów, takich jak buty, piłka, nowa koszulka, zeszyt czy ołówek.

Pani Katarzyna rozpoczęła w Budace budowę sierocińca- domu, w którym będą mogły mieszkać dzieci. O Fundacji można przeczytać tutaj: http://dlaugandy.pl/

To była podróż pełna wzruszeń… Po spotkaniu uczniowie postanowili zrealizować pewien pomysł... Mamy nadzieję, że efekty zobaczymy niebawem 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/Aip2HoDfMrj9r2jKA