Na obchody przybyli także rodzice i zaproszeni goście, zaprzyjaźnieni z naszą szkołą od dawna: ks. prałat Jan Bielański – budowniczy kościoła na oś. Dywizjonu 303, pan Adam Bujak – fotograf Ojca Świętego. Jana Pawła II i Kawaler Orderu Orła Białego, pan Leszek Sosnowski – założyciel i prezes Wydawnictwa „Biały Kruk”, odznaczony niedawno Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Obchody rozpoczęły się przemówieniem przewodniczącego szkoły i odczytaniem fragmentu z Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa.

Następnie Ksiądz Dyrektor i Siostra Wicedyrektor złożyli wszystkim życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Głos zabrali też przedstawiciele Rady Rodziców oraz ks. prałat Jan Bielański i pan Leszek Sosnowski.

Po przemówieniach aktorzy ze Szkolnego Koła Polonistyczno – Teatralnego przedstawili sztukę pt. „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa. Spektakl dostarczył nam wielu wrażeń i pobudził do refleksji, tym bardziej, że wykorzystywał tradycyjne i nowoczesne kolędy oraz prezentację multimedialną. Gra aktorska była wspaniała!

Na zakończenie szkolna schola poprowadziła wspólne kolędowanie – z zapartym tchem słuchaliśmy anielskich głosów naszych koleżanek. Widać, że długo przygotowywały się do tego występu. Towarzyszył im akompaniament gitarowo – skrzypcowy. Było tez pianino.

Po radosnym śpiewie udaliśmy się do sal lekcyjnych na klasowe wigilijki.

Wesołych świąt Bożego Narodzenia!