Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą
1 września, o godzinie 8:00 w Kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski (Arka Pana), 
rozpoczynającą nowy rok szkolny 2020/2021.


Po uroczystej Mszy Świętej uczniowie wraz z wychowawcami udadzą się do szkoły.

Obowiązuje maseczka na twarz oraz strój szkolny - galowy (łącznie z krawatami)!

 

W Projekt „Ołówek dla Tanzanii” zaangażowała się nie tylko społeczność naszej Szkoły (Katolickiej Szkoły Podstawowej Ruchu Światło – Życie im. ks. Franciszka Blachnickiego), ale także inne placówki i wspólnoty.

Serdecznie podziękowania od nas otrzymują:
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Sance,

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 w Krakowie,

Szkoła Podstawowa w Rusocicach,

Szkoła Podstawowa nr 1 Świętego Józefa w Kaszowie,

Studio Tańca Skalski Dance School,

Parafia św. Stanisława w Szarowie,

Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Janowicach,

Uniwersytecka Kolegiata św. Anny w Krakowie.

 

Wasza otwartość, hojność i zapał zaskoczyły nas oraz dały wiarę w ludzi, którzy potrafią się zjednoczyć w jednym, wspólnym celu. Dziękujemy za szczere i prawdziwe świadectwo oraz wyobraźnię miłosierdzia!

Jednocześnie chcieliśmy poinformować, jak akcja została zakończona. Ze względu na pandemię nie została ona przeprowadzona zgodnie z planem. Paczki z przyporami szkolnymi dla dzieciaków z Ibutu w Tanzanii czekają spakowane na możliwość wysłania do Afryki. Nie jest to na razie możliwe ze względu na ograniczony ruch lotniczy. Zostanie wysłana ściśle określona ilość przyborów, zgodna z zapotrzebowaniem tamtejszej społeczności. Ołówki, długopisy, kredki, flamastry, nawet w najskromniejszej ilość są niesamowitą i jednocześnie wystarczającą pomocą dla tamtejszych dzieci. Każde z nich otrzyma swoją własną wyprawkę, która jest szczytem marzeń dzieci w tamtym rejonie świata.

Niestety, nie wszystkie przybory mogą lecieć do Tanzanii. Ze względu na ogromną ilość materiałów papierniczych, które od Państwa otrzymaliśmy, postanowiliśmy podzielić się z naszymi Rodakami na Wschodzie. Za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy” kredki, pisaki, książeczki, zeszyty i wiele innych przedmiotów trafią do dzieci i młodzieży na Białorusi i Ukrainie – zgodnie z zapotrzebowaniami i możliwościami transportowymi. W imieniu Stowarzyszenia oraz osób, które je otrzymają – DZIĘKUJEMY. 

Niewielka cześć przyborów, także zgodnie z zapotrzebowaniem, trafiła do Zespołu Charytatywnego, działającego przy parafii p.w. MB Nieustającej Pomocy Kraków – Mistrzejowice, gdzie zostaną rozdysponowane potrzebującym rodzinom.

Dziękujemy także wolontariuszom, rodzicom, opiekunom Projektu oraz wszystkim, którzy mieli nawet najmniejszy wkład w rozwój akcji. Miejmy nadzieję, że nasze wysiłki oraz zaangażowanie wywołają najmniejszy uśmiech na twarzach obdarowanych i dadzą nadzieję na lepszy czas oraz przyjemniejszą edukację.

Prymicje
9 VII 1950

Tego dnia w parafii św.św. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach odbyły się uroczystości prymicyjne ks. Franciszka. Oprócz parafian uczestniczyło w nich stu zaproszonych gości. Neoprezbiter na pamiątkowym obrazku umieścił zdanie z Ewangelii według Świętego Łukasza: „I wezwawszy dwunastu Apostołów, dał im władzę i wysłał ich, aby głosili Królestwo Boże”, oraz wezwanie: „Najświętsze Serce Jezusa, przyjdź Królestwo Twoje, przez Niepokalane Serce Marii”.

 

 

źródło: https://www.facebook.com/wydawnictwo.swiatlo.zycie.krakow/posts/4794988127193766

Niesamowita podróż do Afryki z niesamowitym Gościem...